Jdi na obsah Jdi na menu

PRAVIDLA SOUTĚŽE

Pravidla AMHL Slaný

Hrací doba je 3x24 minut, s tím, že konec zápasu je stanoven na konec pronájmu ledu. Přestávky mezi třetinami jsou 1 minutu. Každé mužstvo zaplatí polovinu z pronájmu ledu 3113 Kč (1556 Kč nebo 1557 Kč).

Rozhodčí obdrží 300 Kč před zápasem.

Při nepřítomnosti rozhodčího utkání končí remízou. Obě mužstva musí do zápasu nastoupit nejpozději 5 minut po začátku hrací doby. V případě že tým nenastoupí, prohrává kontumačně.

Ve zvláštních případech (přírodní kalamita, nebo jiná závažná překážka) musí případnou kontumaci potvrdit vedení AMHL.

HRÁČI

• Každý tým může mít na soupisce 25 hráčů + 5 náhradníků.
  • Ze všech hráčů na soupisce týmu může 10 hráčů (včetně brankářů a náhradníků) být registrovaných (hrající maximálně okresní přebor!).
  • K zápasu může nastoupit maximálně 5 registrovanýách hráčů.
  • K zápasu můžou nastoupit maximálně 2 náhradníci.
  • Na sopupisce bude uvedeno jméno, přijmení a datum narození každého hráče a registrovaní hráči budou vyznačeni v příslušné kolonce.
  • Vytištěnou soupisku je povinnen předložit tým při každém zápase rozhodčímu s vyznačenými hráči kteří se zůčastní zápasu podle výše uvedených pravidel (vzor soupisky na této stránce).
  • Elektronickou soupisku je povinnen tým zaslat pro vyvěšení na těchto stránkách a to svého prvního zápasu.
  • Soupisku je možné změnit v termínu mezi 15.-31.12.
  • Po dohodě obou týmů je možnost nastoupit k zápasu i v případě že tým nesplňuje nějaké z pravidel, potom ale nemůže dojít ke kontumaci.
  • V případě nesrovnalostí lze konfrontovat soupisky před zápasem, během zápasu a nebo 10 minut po jeho skončení - kontrolovaný hráč musí předložit doklad s fotografií a datem narození (nejlépe OP).
  • Pokud hráč neprokáže výše uvedeným způsobem příslušnost k týmu, utkání končí kontumací 0:5 v jeho neprospěch.
  • Pokud některý z týmů nemůže pro zápas využít jednoho ze svých brankářů, může využít brankáře jiného, který není na soupisce týmu, i nadále ale tým nesmí porušovat ostatní pravidla AMHL.
  • Minimální věk hráče je 18 let.
  • Registrovaní junioři se považují za registrované hráče a mohou hrát nejvýše okresní přebor.

HERNÍ SYSTÉM

• Hraje se podle pravidel ledního hokeje (Český svaz ledního hokeje, ČSLH) se zažitými vyjímkami (střídání při zakázaném uvolnění, apod..).
  • Hra do těla je povolena pouze při souběžné jízdě.
  • V případě získání stejného počtu bodů ze všech zápasů, rozhoduje o pořadí počet bodů ze vzájemných zápasů mužstev, dále skóre opět ze vzájemných zápasů, až potom celkové skóre ze všech zápasů.
  • Pokud některému mužstvu nevyhovuje předem daný termín zápasu, může ho zrušit nejpozději 72 hodin před začátkem zápasu a to tím způsobem, že kontaktuje zástupce druhého mužstva, rozhodčího Pavla Stejskala a vrátnici na zimním stadionu. Pokud tak neučiní, výsledek bude opět kontumován v jeho neprospěch. Pokud zápas zruší později jak 72 hodin dopředu, tak navíc ještě platí rozhodčí.
  • Přeložit zápas je pro každý tým za sezónu dovoleno jen třikrát. Ostaní zápasy kdy nemůže tým nastoupit končí kontumací v jeho neprospěch.

TRESTY

• Vyloučení hráče v zápasu do konce utkání pro něho znamená automatický STOP v příštím zápasu s týmem s kterým trest dostal. Pokud je to poslední vzájemný zápas s tím mužstvem, potom má hráč STOP na další bezprostředně následující zápas AMHL. Tento trest nelze odložit a nastoupení tohoto hráče znamená kontumační výsledek ve prospěch druhého týmu.
  • Bude-li hráč vulgárně nadávat rozhodčímu, tak bude vyloučen do konce utkání. Tento trest bude naplněn hned v následujícím utkání svého mužstva.
  • Dostane-li hráč během sezony 3 x STOP do konce zápasu, tak pro něj sezona skončila, nesmí nastoupit už v žádném zápase sezóny.
  • V případě obzvláště brutálního zákroku nebo při napadení rozhodčího toto řeší komise tvořená jedním zástupcem z každého týmu. Postih může být STOP na tři zápasy a více. Do svolání komise nesmí hráč nastoupit v zápasech AMHL.
  • Třesty budou evidovány na webových stránkách v tabulce trestů.